Ujarzmianie nocnego biegacza

Poprzez akcję ujarzmiania nocnego biegacza, chcemy Wam pokazać, że biegać można zawsze i wszędzie :) szczególnie wieczorem w pięknych okolicznościach przyrody, z dala od szumu miasta. Biegamy, gdy księżyc jest w nowiu, wtedy jest najciemniej, choć dopiero w drodze powrotnej jest to odczuwalne. Docelowo do pokonania mamy odcinek ok. 15km. W jedną stronę ok. 7-7,5km, biegniemy zazwyczaj w tempie ok. 6:00/km. Droga powrotna przebiega w ciemnościach i jak doświadczenie pokazało, przyspieszamy. Oczywiście każdy ustala sobie odpowiednie dla siebie tempo. Nikt nikogo nie pogania i na wszystkich czekamy aż przybiegną.  Droga po której biegniemy jest utwardzona, z obu stron jest przygotowany przez Nadleśnictwo rów i dopiero za nim znajdują się drzewa. Każdy, kto ma jakieś światło w postaci czołówki może zabrać ze sobą, nawet jeśli sam go nie użyje, to znajdzie się ktoś, kto skorzysta. Należy pamiętać, że wkraczamy na teren mieszkańców lasu, dzikich zwierząt, które powinny czuć się jak u siebie. Nie zakłócamy ciszy i nie powodujemy wszelkiego rodzaju sytuacji zagrożenia dla nas i dla zwierząt. Nie dewastujemy tego co dała nam natura i nie zaśmiecamy miejsca, które daje nam życie i stanowi dom dla wszelkich żyjątek Po prostu biegniemy przed siebie, a w oddali widać jak świecące oczka z zaciekawieniem wyglądają za drzew aby przyjrzeć się temu niecodziennemu zjawiskowi – jak grupa biegaczy o dość później godzinie biegnie przez las, tylko dlatego, że tego chce :) To z pewnością daje dużą dawkę Endorfin :)

Akcja skierowana jest do wszystkich chętnych, którzy lubią biegać. Od niedawna rozszerzyliśmy udział w spotkaniu o osoby, które uprawiają nordic walking. Grupą kijkarzy zajmuje się Józef Deląg – trener akcji BiegamBoLubie, który wykonuje dla osób początkujących instruktarz. Zarówno kijkarze jak i biegacze rozciągają się przed startem. Dla kijkarzy dystans do pokonania ustalany jest na początku spotkania. Spotykamy się o godzinie 20:45 przy stacji paliw ORLEN (ul. Sulejowska, przy wylocie w kierunku Sulejowa)

Następnie udajemy się na miejsce startu, który planujemy o 21:00 z miejsca oznaczonego poniżej.

Dzięki takim spotkaniom wzmacniamy w sobie pasję biegania :) i sprawdzamy wytrzymałość naszego organizmu po całym dniu pracy. Zdjęcia

Udział w treningu jest oczywiście darmowy i każdy z uczestników odpowiada za siebie. Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA nie bierze odpowiedzialności za udział w treningu.

Z pozdrowieniami
Nocny Biegacz

Leave a Comment