Długie wybiegania pełne Endorfin!

Wielu z nas ma już za sobą „rachunek sumienia” za, kończący się, 2014 rok. W głowach powstają plany na kolejny sezon, wiosenne starty w półmaratonach, maratonach i ultra maratonach. W związku z tym chcielibyśmy w okresie zimowym zaproponować Wam cykliczne zajęcia w terenie.

Z racji niemożliwości ustalenia stałego terminu, bieg będzie się odbywał w sobotnie lub niedzielne poranki. Informacje na temat dokładnego terminu kolejnego biegu będziemy podawać najpóźniej do środy poprzedzającej zajęcia.

Skoro pogoda dopisuje, jest przyjemny, silny wiatr, pada deszcz, do tego pewnie będzie mróz, ślisko i opady śniegu (słowem, wszystko co biegacze lubią najbardziej ;-))żal nie wykorzystać takich warunków do wspólnych biegów.

Celem spotkań jest przygotowanie do wiosennych startów na długich dystansach. Realizowane będzie to przez długie spokojne wybiegania, począwszy od 15 km i systematycznie zwiększany kilometraż (nie więcej niż 2km/tydzień). W planach najdłuższe wybiegania będą liczyć nawet do 30 km. Tempo raczej spokojne, zaczniemy pewnie około 6min/km. Może z czasem uda się nieco przyspieszyć. Poza spokojnym biegiem, dla chętnych będą wplątane dodatkowe ćwiczenia, jak skipy, wieloskoki czy fartlek. Dla każdego coś miłego J

Start każdego biegu będzie, podobnie w akcji Ujarzmianie Nocnego Biegacza, będzie na stacji Orlen

Miejsce zbiórki sobotnio-niedzielnych treningów

Miejsce zbiórki sobotnio-niedzielnych treningów

Wyjściowa trasa, podobnie jak w akcji Ujarzmianie Nocnego Biegacza będzie wiodła przez dobrze znaną przez wielu trasę leśną.

Zrzut trasy z Endomondo

Zrzut trasy z Endomondo

UWAGA!
Trasa, jej długość i tempo będzie modyfikowana w zależności od możliwości, formy i celów większości uczestników biegu. Udział w treningu jest oczywiście darmowy i każdy z uczestników odpowiada za siebie. Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA nie bierze odpowiedzialności za udział w treningu.

Startujemy już w najbliższą sobotę!

Wszelkie informacje będą publikowane na stronie www w kalendarzu (po prawej stronie) i na facebooku https://www.facebook.com/groups/PKBENDORFINA/