O akcji BbL

Akcja BiegamBoLubie (BbL) powstała z inicjatywy Portalu Bieganie.pl i Dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. W roku 2010 odbył się pilotażowy program skierowany do czterech miast Polski w okresie od września do grudnia. Systematycznie do akcji dołączały nowe miasta, które tym samym promowały bieganie. Wielkim sukcesem akcji była frekwencja na zajęciach. Treningi skierowane są zarówno do osób początkujących, rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, jak również do tych, którzy biegają i mogą skorzystać z porad instruktorów, poznać nowych biegaczy i wspólnie motywować się do treningów czy startów w zawodach.

“Od początku wierzyliśmy, że ta akcja ma sens, że przeniesienie jej do innych miast, jak najdalej i jak najszerzej pozwoli na to, że w każdym miejscu naszego kraju będzie możliwość co tygodniowego spotkania się z trenerem i innymi biegaczami, którzy wprowadzą w bieganie każdego nowo przybyłego.”

Do czwartej edycji akcji BbL w 2013 roku dołączył również Piotrków Trybunalski. Nawiązanie współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piotrkowie zaowocowało pozyskaniem na zajęcia biegowe Stadionu Miejskiego Concordia.

“Inicjatorem akcji BbL w Piotrkowie Trybunalskim jest Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA, którego założycielem jest Paweł Makulski, pasjonat i amator biegania. Głównym celem Endorfiny jest propagowanie biegania w Piotrkowie Trybunalskim, rozwijanie świadomości aktywnego wypoczynku, – Biegam głównie nocą, jak córka Zosia pójdzie spać. Przygodę z bieganiem rozpocząłem przed rokiem, kiedy zauważyłem, jaką frajdę sprawia mi bieganie na bieżni, pokonywanie własnych słabości i uświadamianie sobie, że można realizować swoje cele, ponieważ wszystko “siedzi w głowie”. Dzięki mojej żonie, która w roli Świętego Mikołaja przyczyniła się do zakupu stroju do biegania i butów, mogłem uskuteczniać bieganie podczas mrozów, co dawało mi ogromną dawkę endorfin – opowiada Paweł Makulski.”

Spotykamy się w każdy czwartek o 18:30 na stadionie miejskim CONCORDIA, który mieści się przy ulicy Żwirki 6 w Piotrkowie Trybunalskim.


Wyświetl większą mapę

Drużyna BiegamBoLubię Piotrków / BbL Piotrków Trybunalski na Endomondo http://www.endomondo.com/teams/9391238

Oficjalna strona akcji BiegamBoLubie dostępna jest pod adresem www.biegambolubie.com.pl