O Klubie

Logo PKB ENDORFINAPiotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA powstał 13 stycznia 2013 roku z inicjatywy Pawła Makulskiego, który postanowił promować bieganie jako dyscyplinę  sportową w Piotrkowie Trybunalskim, razem z biegaczami amatorami poznanymi  w trakcie akcji BiegamBoLubie.

– Chcieliśmy sformalizować naszą działalność, tym samym 9 września Piotrkowski Klub Biegacza Endorfina oficjalnie uzyskał wpis pod nr 17 do ewidencji klubów sportowych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego  – wspomina Paweł Makulski.

Misją klubu jest działalność na rzecz zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez propagowanie najprostszej formy aktywności fizycznej, jaką jest bieganie wśród członków Klubu i w środowisku, w którym działa. Stanowimy otwartą dla wszystkich grupę ludzi, którzy realizują własne zainteresowania i pasje związane z bieganiem. Chcielibyśmy, aby to co robimy, było dla ludzi obszarem wymiany doświadczeń i nawiązania znajomości oraz źródłem wiedzy o bieganiu i wszelkich powiązanych z nim zagadnieniach.

Głównym celem PKB Endorfina jest:

  • zachęcanie do uprawiania biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych
  • promocja zdrowego stylu życia, sportu amatorskiego, rekreacji i rehabilitacji ruchowej
  • upowszechnianie sportu i rekreacji wśród osób niepełnosprawnych
  • promowanie miasta Piotrkowa Trybunalskiego

Endorfina to Klub zrzeszający amatorów i pasjonatów biegania. Świetna zabawa, ogromna dawka endorfin oraz czerpanie przyjemności z biegania stanowią dla nas znacznie więcej niż wyniki uzyskane na zawodach. Organizujemy wspólne treningi, jeździmy na biegi uliczne, odbywające się w całej Polsce. Jesteśmy inicjatorami i organizatorami akcji BiegamBoLubie (BbL) Trzeciego Programu Polskiego Radia w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwsza edycja BbL spotkała się z dużym zainteresowaniem piotrkowian, którzy chętnie przybywali na treningi, a klubowiczom uświadomiła potrzebę prowadzenia kolejnych edycji akcji BbL we współpracy z Urzędem Miasta i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim.

Członkiem klubu może zostać każdy, bez względu na wiek i uzyskiwane wyniki, dlatego jeśli zaczynasz biegać lub masz już za sobą setki wybieganych kilometrów i chciałbyś dzielić się swoją pasją, tak jak my, nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do ENDORFINY :)