Nocny trening biegaczy i kijkarzy

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 28/05/2014
20:45 - 22:00

Lokalizacja
ORLEN

Kategorie


Zapraszamy na kolejną edycję ujarzmiania nocnego biegacza. Pierwsza edycja treningu odbyła się 29 kwietnia, o której pisaliśmy tutaj. Kolejny trening przypada na 28 maja, w najbliższą środę, kiedy księżyc jest w nowiu. Miejsce spotkania jak poprzednio – przy stacji paliw ORLEN, po prawej stronie na wyjeździe z Piotrkowa, w kierunku Sulejowa. Godzina zbiórki 20:45, start treningu o 21:00 po utwardzonej drodze w pięknych okolicznościach przyrody.

Trening skierowany jest do wszystkich chętnych chcących pobiegać i nie tylko. Tym razem do akcji dołączy również nasz trener akcji BiegamBoLubie – Józef Deląg w roli instruktora nordic walking, który pokaże jak rozpocząć przygodę z kijkami i odpowie na Wasze pytania związane z tą dyscypliną. Zabierzcie zatem swoje mamy, żony czy mężów – być może to będzie ich pierwszy start i przełamią swój strach. Dla biegaczy do pokonania będzie dystans 15km, jednak każdy będzie mógł przebiec tyle ile będzie uważał za stosowne w tempie ustalonym przez samego siebie.

Aktywność wieczorem i w dodatku w wyśmienitej grupie biegaczy z PKB Endorfiny, TriAktywnego Piotrkowa i Fudu&co. Sport – czemu nie? Zachęcamy do wspólnego umawiania się na transport.

P.S. Kto ma niech zabierze czołówkę lub inne światła aby być widocznym dla mieszkańców lasu ;) W drodze powrotnej może się ściemnić :)

Udział w treningu jest oczywiście darmowy i każdy z uczestników odpowiada za siebie. Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA nie bierze odpowiedzialności za udział w treningu.

Kilka słów o nordic walkingu z wikipedia.pl

W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające nordic walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie ciała. Mięśnie (m.in. klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. Szczególnie:
    • rozwija się siła i wytrzymałość ramion,
    • łatwość wchodzenia na wzgórza,
    • spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
    • zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami,
    • redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami,
    • odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych