Kwiecień w biegu

Za nami już marcowe starty a wielu z nas ma już zaliczony pierwszy start w tym roku. Jednak to nie powód by spocząć na laurach, bo już trzeba myśleć o kolejnym starcie. Tym razem z pośród szeregu kwietniowych imprez biegowych wybrałem kilka zasługujących na uwagę

5 kwietnia

Częstochowa 10 km – 6 Bieg Częstochowski. W tym roku limit zgłoszeń wyczerpał się już długo przed biegiem, ale oczywiście wśród zapisanych nie zabraknie biegaczy „Endorfiny”.

6 kwietnia

Łódź 10 km – letnie GP Łodzi Park Julianowski. Początek cyklu biegów przełajowych, których każda kolejna odsłona odbywa się w innym miejscu Łodzi. Na początek biegacze spotykają się w Parku Julianowskim.

Raszyn 10 km – V Bieg Raszyński. Klasyfikacja wiekowa, co 5 lat jest tym, co wyróżnia tą dyszkę od innych biegów tego typu.

Dębno 42.195 km – 41 Maraton Dębno. Pomimo sporej odległości od Piotrkowa jest to pozycja obowiązkowa w Koronie Maratonów.

13 Kwietnia

Łódź 42.195 km – Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Największa impreza biegowa w województwie łódzkim i jedyny maraton w Polsce posiadający licencję IAAF. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że bieg zalicza się do Pucharu Marszałka Województwa Łódzkiego. Dla wielu z nas będzie to test wytrzymałości i uhonorowanie zimowych przygotowań.

Łódź 10 km – Apteka 10 k Run. Bieg towarzyszący maratonowi dla wszystkich, którzy nie są jeszcze przygotowani do tak długiego dystansu a chcieliby poczuć klimat biegowego święta.

Warszawa 42.195 km – Orlen Warsaw Marathon – Jeden z dwóch warszawskich maratonów. Wspaniała atmosfera ze startem i metą w okolicach Stadionu Narodowego jest tym, co przyciąga rzeszę biegaczy.

26 kwietnia

Justynów 10 km –  VI Dycha Justynów – Janówka ciekawa propozycja ze względu na nieduże koszty dojazdu.

Leave a Comment