Kwietniowe maratony pełne Endorfin.

Kwiecień to czas sprawdzianów dla maratończyków. Systematyczna i sumienna pracą zimą powinna przynieść efekty w postaci lepszych wyników. Dla debiutantów to czas przekraczania barier, uświadamiania sobie, że osiągnięcie celu poprzez ciężką pracę jest drogą, która prowadzi do zwycięstwa. Im więcej włożysz w trening tym bardziej smakuje radość z sukcesu.
Biegacze z Endorfiny reprezentowali Piotrków Trybunalski w naszych klubowych, niebieskich koszulkach biegowych na maratonach w Łodzi, Warszawie i Krakowie. DOZ Maraton w Łodzi miał być najgłośniejszym maratonem w Polsce ale pogoda trochę popsuła ich wizję i pozmieniała plany. Warto zauważyć, że w łódzkim maratonie wystartował członek Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA – Martin Lesny z Esslingen, który przyjechał na nasze zaproszenie i z wielką radością mógł reprezentować nasz klub w tym biegu. Martin przyjechał do Piotrkowa i przez kilka dni gościł u Romana Łaskiego (dzięki Roman J). Jego wizyta dotyczyła m.in. projektu biegowego o którym niebawem napiszemy. Martin wraz z Andreasem założyli klub biegowy LIMA-PRIMA w Esslingen, w Niemczech. Kilka lat temu zostaliśmy zaproszeni do nich na bieg, który organizowany jest w Esslingen na początku czerwca. Chcieliśmy się odwdzięczyć biegiem w Piotrkowie lub w Łodzi i zaprosiliśmy ich do siebie. Tak właśnie rozwijała się nasza przyjaźń i współpraca i dlatego postanowiliśmy zaistnieć w relacjach naszych miast jako projekt biegowy w ramach naszego 25-lecia. Wizyta Martina była dość aktywna. Martin wziął udział w biegu w ramach Ujarzmiania Nocnego Biegacza, poznając przy tym członków naszego klubu, którzy przybyli, by pobiegać w świetle księżyca.

Ujarzmianie Nocnego Biegacza (od lewej Tomek, Roman, Sławek, Karolina, Martin, Ania, Paweł)
Reprezentacja Endorfiny w DOZ Maratonie wyglądała dość licznie. Najlepszym biegaczem Endorfiny, który przebiegł królewski dystans był Martin Lesny. Gratulujemy udanego debiutu w barwach Endorfiny.
LESNY Martin (896) 04:09:19
FILIPEK Donata (803) 04:15:12
ŁUKOWSKA Lidia (175) 04:15:52
SKATULNIK Sławek (170) 04:16:45
ZIELONKA Bogumił (181) 04:20:10
ZIELONKA Mariusz (259) 04:41:01
MAKULSKI Paweł (770) 04:53:30

Przed DOZ Maraton w Łodzi (Paweł, Małgorzata, Bogumił, Mariusz)

Po DOZ Maraton w Łodzi (Martin, Małgorzata, Paweł)
Na 10 km członkowie Endorfiny prezentowali się w składzie:
TRAJDOS Karolina (2591) 00:49:42
JANUSZ Tadeusz (3718) 00:50:20
PABICH Krzysztof (3184) 00:58:49
FOLTAŃSKA Małgorzata (3195) 01:04:22
W Warszawie, w tym samym czasie co DOZ Maraton odbył się Orlen Warsaw Maraton, w którym również udział wzięli biegacze Endorfiny. Natomiast w Krakowie, tydzień później silna ekipa Endorfiny pokazała klasę w czasie poniżej 4 godzin. Gratulacje!
KOCZWARSKI Daniel (6464) 03:33:29
OPALA Krzysztof (1710) 03:49:48
WĘGLARSKI Arkadiusz (6288) 03:53:28
Gratulujemy wszystkim debiutantom i tym, którzy cięgle jeszcze biegają i czerpią z tego satysfakcję. Niech moc będzie z Wami.

Arkadiusz Węglarski

Daniel Koczwarski

Krzysztof Opala z synem