„Nagonka Cykl Biegów Leśnych” – nowa impreza w kalendarzu biegacza

„Nagonka Cykl Biegów Leśnych” to pierwsza taka impreza w naszej okolicy organizowana przez naszych dobrych kolegów i koleżanek z FUDU&Co. Sport Team. Różnorodność dystansów była zaspokajająca :) Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci startowały (wraz z rodzicami) na dystansie 3 km, dorośli na 15 lub na 40 km. Miejsce startu i finiszu usytuowane było w Osadzie Leśnej w Kole. Pogoda była bardzo wakacyjna i tym samym dość mocno przeszkadzała podczas biegu. Odbiór pakietów startowych przebiegł w miłej atmosferze, sprawnie i szybko. Jak na debiut tej imprezy biegowej pakiet był bardzo bogaty: bawełniana koszulka z logiem biegu, kubek, kawa, izo, długopis, smycz, itp. :) Tuż przed biegiem kilka słów od organizatora i rozgrzewka prowadzona przez Tom Fit Center.

Trasa przebiegała przez leśne ścieżki, utwardzone drogi i błotniste tereny. Pod nogami wiły się jaszczurki, a w kałużach żaby, jakby czekały na nas :) Co ważne, żadne żyjątko nie ucierpiało podczas biegu pod naszymi butami. Trasa oznaczona dobrze, tylko trzeba było być czujnym, aby coś podczas biegowych konwersacji nie umknęło. Po biegu otrzymaliśmy poczęstunek w postaci miski makaronu z warzywami oraz izo. Dzięki :) Kiedy już wszyscy biegacze przekroczyli linię mety organizator wręczył nagrody dla najszybszych oraz odbyło się losowanie nagród. Wszystko przebiegło w kameralnej atmosferze. Najszybszym biegaczem na dystansie 40km (a dokładnie 43 km) został Sławomir Bełdowski, który przebiegł maraton leśnymi drogami w czasie 04:08:30, ustalając tym samym rekord trasy. Gratulujemy! Pełna lista zwycięzców znajduje się poniżej:

Swoją drogą, to jest bieg po którym jak ktoś się zapyta, który byłeś? to odpowiedź – w pierwszej szesnastce – może budzić szacunek i uznanie, tym bardziej, że dystans jaki się pokonało przewyższa lekko maratoński :) Na krótszym dystansie (15 km) na 100 startujących pierwsze miejsce wśród mężczyzn zdobył Przemysław Winiarski z czasem 01:22:38, a wśród kobiet pierwsza była nasza endorfinka Donata Filipek z rewelacyjnym czasem 01:32:29. Wielkie gratulacje!

Dzięki FUDU&Co. Sport Team za podjęcie inicjatywy i organizację bardzo dobrze zapowiadającej się imprezy biegowej. Z pewnością widzimy się za rok :) Wszystkie wyniki na stronie http://protempo.pl/lesna-nagonka-2017-wyniki/. Galeria zdjęć dostępna jest pod tym adresem https://www.facebook.com/pg/nagonka/photos/?tab=album&album_id=216461668870229

Leave a Comment