Endorfiny na śniadanie w TVP

W najbliższą sobotę dziennikarze telewizyjni zagoszczą w Rynku Trybunalskim. Stąd będzie nadawana prognoza pogody, a w trakcie „wejść” na antenę reporterzy opowiedzą o mieście, jego historii i współczesności oraz obchodach 800-lecia. Pierwsza część audycji przewidziana jest tuż po godz. 7:30, a nasze miasto na antenie będzie obecne aż do godz. 10.00. W sobotni poranek Rynek Trybunalski zmieni się nie tylko w studio telewizyjne, ale także… studio ćwiczeń. To z okazji „Rekreacyjnego Poranka w Rynku Trybunalskim”. Od 7:30 do 10.00 w sercu Starówki zaplanowano festyn promujący rekreację i zdrowy styl życia.

Podczas trwania zabawy będzie możliwość gry w badmintona z zawodnikami KS Ruch. Biegacze „Endorfiny” będą promować ogólnopolską kampanię „BiegamBoLubię”, a OSiR ustawi dmuchaną bramkę, pod którą będą organizowane gry i zabawy dla dzieci.
Z kolei w obrysach ratusza zaplanowano pokazy ćwiczeń fitness. Program przedstawia się następująco:
– 8.00 – stretching (około 30 minut – prowadzenie Tom Fit Center i klub Endorfina);
– 8.30-9.30 – ćwiczenia na trampolinach (dwie sesje po 30 minut – prowadzenie Green Fit);
– 9.30 – crossfit dla mężczyzn i kobiet (prowadzenie Tom Fit Center).

Zaplanowano także inne atrakcje.
W Rynku Trybunalskim czekać będą festynowe stoiska. Będzie m.in. prezentacja Miasta Piwowarów i Centrum Edukacji Browarniczej, degustacja świeżo wyciskanych soków oraz Jałowca, promocja „Chleba po piotrkowsku” pieczonego przez Kubę Wolskiego, wyrób i degustacja marcepanów Króla Zygmunta Starego, malowanie buziek oraz stoiska Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum.

Serdecznie zapraszamy w Rynek Trybunalski, a tych którzy nie mogą przed telewizory.

Leave a Comment