Sobotni Piknik Równych Szans

W dniu wczorajszym odbył się Piknik Równych Szans organizowany przez Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA oraz AZS, którego głównym celem była integracja dzieci niepełnosprawnych z dziećmi naszych biegaczy z treningów BiegamBoLubię. Poprzez wspólną aktywność fizyczną chcieliśmy zachęcić zarówno rodziców jak ich dzieci do wspólnej zabawy. Była to już druga edycja treningu równych szans – poprzedni odbył się w 2013 roku na stadionie Concordia. Tym razem rozszerzyliśmy zakres treningu, który odbył się na boisku UJK w Piotrkowie Trybunalskim. Wśród atrakcji, które czekały na uczestników pikniku były m.in. aerobik w wykonaniu Joasi Deląg, zabawy biegowe z fikołkami na macie, rzuty piłką do kosza, przeciąganie liny, bieg w workach, rzut piłką lekarską oraz szpulami kartonowymi w dal, a także sztafeta z udziałem rodziców i dzieci. Zajęcia koordynował trener BbL Józef Deląg. Oczywiście nie mogło zabraknąć treningu BiegamBoLubie (tym razem z wykorzystaniem płotków), który odbył się pod okiem trenerki Justyny Tralińskiej. Dzięki akcji BiegamBoLubię, która w zeszłym roku zawitała do Piotrkowa, mogliśmy przystąpić do promowania najprostszej formy aktywności fizycznej jaką jest bieganie i wpłynąć na świadomość potrzeby ruchu naszych mieszkańców. Czas sobotniego pikniku umilała oprawa muzyczna, prowadzona przez studentów UJK. Swoją obecność zaznaczył również miś maskotka z Szansy, który dzielnie dopingował najmłodszych podczas zabaw biegowych..

Miś Szansuś z Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego “Szansa”

Duże zainteresowanie starszej grupy uczestników wzbudził pokaz zapaśników, wyprawiających w powietrzu przeskoki i salta.


Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości Jerzego Szczura, biegacza Endorfiny, w czasie wolnym od aktywności fizycznej, zarówno rodzicie jak i dzieci wzięli udział we wspólnym konstruowaniu  kartonowych domków i samolotów. Ponadto dzieci mogły porysować na ogromnie długim kawałku papieru.

Integracja poprzez wspólne malowanie na ogromnym kartonie

Domek z kartonu w trakcie budowy i kolorowania

Nasi harcerze pod dowództwem Jakuba Deląga przekazali praktyczną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł poćwiczyć na przygotowanym fantomie.

Jakub Deląg wraz z harcerzami w roli instruktora udzielania pierwszej pomocy

Podczas Pikniku mogliśmy odwiedzić stoisko Poradni Dla Zdrowia – dietetyczki p. Natalii Kudry, gdzie można było zmierzyć zawartość tkanki tłuszczowej i dowiedzieć się wielu istotnych aspektów naszego żywienia (więcej informacji na stronie www.poradniadlazdrowia.pl). Natomiast Panie ze stoiska wspanialecialo.pl przedstawiły swoja ofertę dotyczącą uzyskania wspaniałej sylwetki. Stoisko Oriflame przygotowało szereg niespodzianek i nagród dla uczestników pikniku.

Sport to zdrowie, ale pamiętajmy, że na głodnego trudno jest trenować. Studenci z UJK przyrządzili kiełbaski na grillu, które otrzymaliśmy od masarni Bieniek. Dziękujemy :) Nad sprawną obsługą bufetu, czuwał Adam Knopik – przewodniczący komisji rewizyjnej PKB Endorfiny.

Adam Knopik sprawnie zarządzał bufetem

W naszym klubowym namiocie mogliśmy porozmawiać z biegaczami, dowiedzieć się więcej o członkostwie w PKB Endorfina, ustalić wspólne wyjazdy na zawody biegowe oraz skosztować pysznych ciast, które serwowała Joanna Zielonka wraz z mężem Bogumiłem. Słodkie pyszności przygotowała pani Halina Makulska, trenująca pod okiem Endorfiny z grupą nordic walking.

Joanna Zielonka przygotowująca ciasta oraz Magdalena Makulska wraz z Kamilem Lesiakiem, którzy wypisywali dyplomy dla najmłodszych

Na koniec pikniku wcale nie zwolniliśmy tempa. Józef Deląg wykonał instruktarz nordic walking – chwytania i marszu z kijkami. Dla przypomnienia – pamiętajcie, że podczas nowiu księżyca mamy nocny trening dla biegaczy i kijkarzy – to będzie już trzecia edycja ujarzmiania nocnego biegacza.

Józef Deląg w roli instruktora nordic walking

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz pakiet w postaci paczki ze zdrową żywnością, przygotowanej przez naszych sponsorów.

Daniel Koczwarski wręczający dyplomy

Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy pomogli w organizacji Pikniku oraz sponsorom. Dzięki Wam mogliśmy zrealizować jeden z naszym pomysłów i mamy nadzieję, że w ten sposób uszczęśliwiliśmy nie jedno dziecko. Każdy z uczestników sobotniego pikniku może czuć się zwycięzcą!

Pełna galeria zdjęć znajduje się pod tym linkiem.

Do zobaczenia za rok.
Zarząd PKB Endorfina

Leave a Comment