Endorfiny na wyjeździe

Co łączy Barcelonę, Londyn i Lizbonę? Jeśli ktoś szuka odpowiedzi w sytuacji geopolitycznej Europy niech już zamknie encyklopedię, bo nie tędy droga. Miasta te łączą ze sobą członkowie naszego klubu: Patryk Wołonkiewicz, Andrzej Szkodziński oraz Katarzyna i Maciej Pawłowscy, którzy realizując swoją biegową pasję postanowili przekroczyć granicę naszego kraju i wziąć udział w jednym z dużych europejskich biegów.

Zurich Marato de Barcelona

Na starcie biegu maratońskiego w Barcelonie spośród blisko 20 tyś biegaczy znalazł się też Patryk Wołonkiewicz, który reprezentując barwy Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA pokonał dystans 42 kilometrów i 195 metrów w czasie 3 godzin 14 minut i 21 sekund plasując się zarazem na 1891 pozycji w klasyfikacji ogólnej. Bieg ukończyło 16 501 osób w tym 253 Polaków. Gratulujemy rekordu :)

Patryk Wołonkiewicz (Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA)

Patryk Wołonkiewicz (Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA)

Wyniki zawodów znajdziecie na: http://www.zurichmaratobarcelona.es/eng/resultados_e/2016/

Vitality North London Half Marathon

W Londynie zaś zorganizowano półmaraton, w którym udział wziął Andrzej Szkodziński, który ukończył bieg na 1213 pozycji w czasie 1:43:18. Bieg ukończyło 6784 osób. Pięknie jest zobaczyć naszych rodaków reprezentujących nasze miasto i nasz klub – Endorfinę :) Gratulujemy życiówki!

Andrzej Szkodziński (Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA)

Andrzej Szkodziński (Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA)

Wyniki zawodów znajdziecie na: http://results.sporthive.com/events/6115455636151163904

Meia Maratona De Lisboa

W portugalskim półmaratonie w Lizbonie na powitanie wiosny na starcie zameldowało się rodzeństwo Pawłowskich. Maciej ukończył bieg w czasie 2:02:06 zaś Katarzyna w czasie 2:10.

Kasia i Maciej Pawłowscy

Kasia i Maciej Pawłowscy

Wyniki zawodów znajdziecie na:
http://www.meiamaratonadelisboa.com/en/classificacoes/classificacoes-2016/

Wszyscy biegacze biorący udział w zagranicznych zawodach podkreślają wspaniałą atmosferę niespotykaną w Polsce. Tłumy miłośników biegania na starcie i wspaniałe widoki. Lizboński półmaraton przyciągnął na start około 35 tysięcy zawodników, gdzie dla porównania największy 10 PZU Półmaraton Warszawski ukończyło niespełna 13 tysięcy zawodników.

Wszystkim zawodnikom biorącym udział w biegach gratulujemy świetnych wyników !!!

Leave a Comment