II Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur

Drodzy Biegacze!

Już po raz drugi ulicami miasta przebiegną setki biegaczy. To miła informacja dla mieszkańców Piotrkowa. Rozpoczynając przygotowania do pierwszej edycji wiedzieliśmy, że będą kolejne. Jeszcze w 2015 roku informacja została potwierdzona przez organizatora – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwsza edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród biegaczy z całej Polski. Możemy śmiało powiedzieć, że była to sportowa impreza 2015r. w naszym mieście. Zarówno wtedy jak i tym razem Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA bierze czynny udział w przygotowaniach. Chcemy, aby impreza zaspokajała Wasze potrzeby biegowe, abyście mogli poczuć nocny klimat piotrkowskich ulic, rywalizacji biegowej i dopingu kibiców. Przebiegniemy tą samą, wymagająca trasą, jak zeszłym razem. Wymagającą, dlatego, że mamy kilak podbiegów, szczególnie dających osobie znać w końcowej fazie biegu. W tej edycji wprowadziliśmy dodatkowe klasyfikacje. Oczywiście mamy swoją :) Spośród startujących wybierzemy najszybszą Endorfinkę oraz najszybszego członka naszego Klubu. Jeśli chcecie zapisać się do Endorfiny zapraszamy na naszą stronę internetową.

Bieganie stało się bardzo popularne i dystans 21,0975km jest do osiągnięcia dla przeciętnego biegacza. Tym bardziej jeśli biega się w Piotrkowie Trybunalskim przy świetnym dopingu kibiców (przy okazji dziękujemy za doping Strefie Kibica Endorfiny w I edycji – byliście MEGA :) ).

Strefa Kibica ENDORFINA

Termin II Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego przypada na 24 czerwca 2016 roku. Bieg będzie stanowił otwarcie Dni Miasta, które przypadają na sobotę i niedzielę. Zarezerwujcie sobie zatem długi weekend w Piotrkowie, ponieważ będzie to okres pełen niezapomnianych wrażeń. Nazwa imprezy nawiązuje do biegu nocnego, tym samym godzina biegu jest nieprzypadkowa. Start biegu, już tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 21:00, co jest świetnym rozwiązaniem dla tych, których aktywność fizyczna, rośnie wraz z nastaniem zmierzchu :-) Trasa posiada oczywiście atest PZLA, co oznacza, że jest dokładnie tyle km ile powinno być i żadne endomondo :) nie może tego zmienić :)Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. Wszelkich informacji na temat biegu dowiecie się z oficjalnej strony biegu www.polmaratonpiotrkowski.pl. Jako współorganizator chcielibyśmy zachęcić Was do udziału w półmaratonie i rozpocząć cykl treningów przygotowujących do startu 24 czerwca. Szczegóły treningów zostaną ustalone na pierwszych zajęciach BiegamBoLubię, które rozpoczną się na początku kwietnia na bieżni stadionu Concordia w Piotrkowie przy ul. Żwirki 6.

Co ważne – jeśli macie jakieś konstruktywne uwagi do I edycji lub chcielibyście aby coś nowego pojawiło się w II edycji piszcie na kontakt@klubendorfina.pl

Pozdrawiam i do zobaczenia na ścieżkach biegowych.
Nocny biegacz

Leave a Comment