III Bieg Mikołajkowy i Śnieżynek – charytatywnie dla dzieci z Domu Dziecka

W niedzielę, 6 grudnia w Piotrkowie Trybunalskim po raz trzeci odbył się bieg, w którym wystartowali Mikołaje i Śnieżynki. Celem biegu była promocja biegania jako najprostszej formy ruchu. W biegu mogli wystartować wszyscy, niezależnie od wieku, ponieważ podczas tego spotkania, nikt się nie ścigał. Trasę ustaliliśmy na miejscu zbiórki, czyli w Parku Jana Pawła II, którą w trakcie biegu modyfikowaliśmy. Naszym celem było pokazanie, że każdy może biegać, że najlepszym prezentem dla swojego ciała jest ruch i dlatego biegliśmy ulicami miasta, którymi odbywa się największy ruch. Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Tradycyjnie przebiegliśmy przez galerię Focus Mall, a w tym roku jeszcze przez Piotra i Pawła, zatrzymując się na ćwiczeniach na siłowni, na świeżym powietrzu. Średnie tempo wyniosło ok. 8 minut na kilometr, których wybiegaliśmy ponad 7 :) Finiszem biegu była ul. Wysoka 24/26, gdzie mieści się Dom Dziecka.

W tym roku dodatkowo postanowiliśmy pomóc dzieciom z Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Wysokiej. Zebraliśmy wśród biegaczy pieniążki oraz wszelkie inne datki w postaci ubranek. Za zebrane pieniążki zakupiliśmy pieluchy, chusteczki, pampersy, mydła, oliwki, kremy i inne środki do pielęgnacji ciała.

Akcję wspomógł Bank Zachodni WBK, który przyczynił się tym samym do wsparcia potrzebującym dzieciom z naszego Domu Dziecka. Dziękujemy!

http://www.bzwbk.pl/

Do zobaczenia w przyszłym roku w Mikołajki :) Galeria zdjęć dostępna na fanpage ENDORFINY.

IMG_4836

Leave a Comment