Jakub Deląg obronił tytuł Mistrza Polski

W sobotę, 5 września w Lubinie, odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, w których reprezentant Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA Jakub Deląg obronił tytuł mistrzowski w marszu Nordic Walking na dystansie 5 km!

Jakub Deląg

Jakub Deląg (czarna koszulka z numerem 99)

Jakub wywalczył tytuł mistrzowski w Lubinie z czasem 32 minuty i 7 sekund poprawiając tym samym zeszłoroczny wynik z mistrzostw w Złotoryi, gdzie wygrał z czasem 33 minuty i 40 sekund.

Rozmowa z Jakubem Delągiem – Mistrzem Polski w Nordic Walking na dystansie 5 km:

Jak wspominasz zawody w Lubinie?

Zawody o bardzo dużej randze, trasa bardzo wymagająca poprzez urozmaiconą rzeźbę terenu, z dużą ilością podejść, bardzo trudna technicznie, warunki klimatyczne również nie sprzyjające, upał i ogromny, porywczy wiatr. Mimo to dzięki treningowi i wsparciu kibiców, cel został osiągnięty, wygrana na dystansie 5 km z czasem 32:07. Jak na tak trudną trasę wynik jest rewelacyjny ale kosztowało mnie to dużo siły.

Jako obrońca tytułu byłeś faworytem do zwycięstwa, czy stres z tym związany był pomocny?

Stres i emocje panujące są ogromne, mimo to trzeba być bardzo opanowanym i pewnym od początku do końca, mieć ogromną wolę walki i zawsze dawać 150% z siebie, aby osiągać jak najlepsze wyniki i wygrywać.

Jakub Deląg

Jakub Deląg

Jak się przygotowywałeś do obrony tytułu mistrzowskiego?

Przygotowania do Mistrzostw zaczęły się już zimą poprzez starty w zimowym Grand Prix Łodzi, w którym zająłem drugie miejsce za Michałem Osińskim. Ponadto doszły do tego treningi na siłowni, zajęcia Biegam Bo Lubię, pływanie oraz długie wybiegania w ramach Ujarzmiania Nocnego Biegacza, ale przede wszystkim udział w dużych imprezach sportowych, na których towarzyszą ogromne emocje. Jedną z takich imprez, jakie obrałem sobie za cel przygotowawczy do Mistrzostw Polski, były czerwcowe Mistrzostwa Wrocławia na dystansie sprinterskim 2200 metrów, które wygrałem z rewelacyjnym czasem 13:24, co było symbolem, że forma powoli się szykuje.

Jakub Deląg biorący udział w Mistrzostwach Wrocławia – fot. mistrzostwawroclawia.pl

Jakub Deląg biorący udział w Mistrzostwach Wrocławia – fot. mistrzostwawroclawia.pl

Czym zachęciłbyś nakłonić innych do aktywności fizycznej?

Zawsze mówię, że warto dawać z siebie wszystko “Gdyż ból jest przejściowy, a chwała trwa wiecznie“. Mam nadzieje, iż reprezentując nasze miasto Piotrków Trybunalski oraz Piotrkowskiego Klubu Biegacza “ENDORFIA” na zawodach uda mi się przekonać i zachęcić własnymi sukcesami wszystkich mieszkańców, aby zaczęli uprawiać sport i prowadzić zdrowy tryb życia. 

Jakie są Twoje najbliższe plany sportowe?

Utrzymanie jak najwyższej formy, oraz reprezentowanie mojej szkoły I LO im Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim na mityngach lekkoatletycznych oraz jak najwięcej startów na dużych imprezach sportowych w biegach i Nordic Walking. Na najbliższych zawodach będzie mnie można zobaczyć już 6 października w Łódzkich Łagiewnikach na otwarciu trasy biegowej.

Dziękuję za rozmowę i gratuję obrony tytułu życząc kolejnych sukcesów sportowych.

Leave a Comment