Jakub Deląg zdobył Mistrzostwo Europy w Nordic Walking w Roding

W sobotę 4 czerwca 2016r. w Roding w Niemczech odbyły się I Mistrzostwa Europy w Nordic Walking na dystansie 10 km. W Mistrzostwach tych brało w nich udział ponad 300 zawodników z całej Europy. Starował w nich zawodnik Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA Jakub Deląg (EnergyLife Team), który zajął I miejsce w kat. 16-19 lat, a w klasyfikacji open i uplasował się na 5 miejscu z czasem 56:24. Przeczytajcie rozmowę z Jakubem Delągiem – Mistrzem Europy w Nordic Walking na dystansie 10 km.

Przede wszystkim wyrazy uznania za takie osiągnięcie. W zeszłym roku, we wrześniu rozmawialiśmy, gdy obroniłeś tytuł Mistrza Polski na dystansie 5km w Nordic Walking.

Pamiętam, że wtedy też było trudno ale dzięki systematycznym treningom i wielkiej motywacji udało mi się osiągnąć to, co wtedy nie było jeszcze w moim zasięgu :)

Kuba, opowiedz jakie są twoje odczucia po mistrzostwach?

Impreza była rewelacyjnie zorganizowana – wielka oprawa, oficjale rozpoczęcie, specjalne powitanie zawodników, relacja internetowa, to wszystko sprawiało, iż można było się poczuć prawdziwą gwiazdą sportu. Mistrzostwa w Roding były 2 odsłoną Pucharu Europy i trzeba przyznać, że niemieccy organizatorzy spisali się na medal przy organizacji. Obecnie reprezentuje EnergyLife Team Nordic Walking. Jest to drużyna składająca się z 5 utalentowanych zawodników z całej Polski, która reprezentuje nasz kraj na Pucharze Europy Nordic Walking. Nazwa pochodzi od naszego głównego sponsora.

Jak wyglądały twoje zmagania na trasie?

Przede wszystkim ogromny stres przed startem, gdyż byłem przez kolegów z Polski typowany jako faworyt z naszego kraju po starcie na Słowenii. 10cio kilometrowa trasa dawała w kość, były to 3 pętle z prawie kilometrowym podejściem, które dawało popalić wszystkim zawodnikom. Co do samego startu walka od samego początku do końca, bardzo szybki i ostry start, 1 km trzymałem się w Wolfgangiem Shulcem zwycięscą ME. Na drugim km spadłem na 3 pozycje gdzie walczyłem z 2 zawodnikami o utrzymanie. Na 6 km jednak zabrakło sił by walczyć łeb w łeb i zaczęli uciekać, a Ja spadłem na 5 pozycje którą już utrzymałem.

Jak wyglądały twoje przygotowania do tych zawodów, że możemy podziwiać tak dobre wyniki w wykonaniu tak młodziutkiego zawodnika?

Już w grudniu zacząłem przygotowania siłowe i wytrzymałościowe na siłowni oraz uczęszczałem na zajęcia organizowane przez stowarzyszenie Tri Aktywny Piotrków. Do tego treningi biegowe na zajęciach BiegamBoLubie organizowanych przez Endorfinę i częste marsze z kijami, jak również starty w zawodach, które na bieżąco sprawdzały moją formę.

Jakie są twoje plany w tym sezonie ?

Już w sobotę 11 czerwca jadę na 2 odsłonę Pucharu Polski w Kolbuszowej i ciężki trening przed Mistrzostwami Polski w Osielsku oraz do dwóch kolejnych odsłon Pucharu Europy w Polsce w Legnicy oraz Austrii w Villach.

Chciałbyś może podsumować naszą rozmowę?

Pragnąłbym ogromnie podziękować całej drużynie za wsparcie i atmosferę, ale w szczególności Krzysztofowi Człapskiemu i Łukaszowi Witczukowi dzięki którym mogę reprezentować EnergyLife Team i przywozić najwyższe triumfy do Piotrkowa. Chciałbym również podziękować wszystkim, którzy mi pomagali w osiągnięciu sukcesu oraz tym co trzymali kciuki do samego końca.

Jakub Deląg - Mistrz Europy w Nordic Walking na dystansie 10km

Jakub Deląg – Mistrz Europy w Nordic Walking na dystansie 10km

Leave a Comment