Nocna dawka Endorfin :)

Środa, godzina 20:30, stacja Orlen, kilka osób kręci się już przy samochodach w miejscu zbiórki, reszta się schodzi :) lub zjeżdża na rowerach (Bogumił, Sebastian) lub samochodem. W oddali widać maszerującą p. Hanię z kijkami. Wybija godzina 20:45 przyjeżdża liczna, żeńska grupa chętnych do wspólnego marszu :) Ustalamy z trenerem BbL – Józefem Delągiem plan działania i dzielimy się światłami, tak aby każda grupa miała coś, co oświetli im drogę. Tuż przed godziną 21:00 kierujemy się na miejsce startu – biała, utwardzona leśna droga. W między czasie dobiegają Tadeusz, Marek i Marcin – członkowie ENDORFINY. Kilka słów wstępu, wspólne zdjęcie, podział na grupy biegaczy i kijkarzy. Grupę kijakrzy poprowadził trener akcji BiegamBoLubie, natomiast rozgrzewkę dla biegaczy wykonał Roman Łaski.

Roman ŁaskiRoman Łaski

Ruszyliśmy. Do pokonania odcinek ok. 15km (dla biegaczy), każdy w swoim tempie, chociaż trzymaliśmy się razem, w kilku grupkach oddalonych od siebie o kilkadziesiąt metrów. Swobodny trucht przebiegał we wspólnych rozmowach biegaczy w tempie ok. 05:40. Przy szlabanie na końcu odcinka trasy, ok. 7km dobiegliśmy wszyscy, gdzie wykonaliśmy kilka ćwiczeń rozciągających. W drodze powrotnej przyspieszyliśmy. Świetna pogoda – lekka mżawka i odpowiednia temperatura oraz mrok, który zaciemniał horyzont spowodował, że skupiliśmy się na biegu. Wszystkim biegło się bardzo dobrze :) Na „mecie” sprawdziliśmy czy wszyscy dotarli i ruszyliśmy w stronę Orlenu.

Celem naszych cyklicznych, nocnych treningów jest wspólna integracja poprzez aktywność (w tej edycji razem z nordic walking). Czas i miejsce nie jest przypadkowe. Biegamy, gdy księżyc jest w nowiu, wtedy jest ciemniej i w miejscu, które odgradza nas od szumu miasta – tylko Ty (tzn. My) i przyroda :)

Dziękuję wszystkim za przybycie, szczególnie tym, którzy debiutowali w biegu i na kijkach oraz tym, którzy zajęli się naszymi pociechami abyśmy mogli spokojnie pobiegać i pomaszerować :)

Do zobaczenie 27 czerwca – mamy nów ;)

Nocny Biegacz

Rozgrzewka w rytmie disco :)

Kamil LesiakKamil Lesiak

Krzysztof OpalaKrzysztof Opala

Monika WoszczykMonika Woszczyk

Grzegorz KraśGrzegorz Kraś

Sebastian BernackiSebastian Bernacki

Sławomir HarlejczykSławomir Harlejczyk

Jacek JanusJacek Janus

Marcin UrbaniakMarcin Urbaniak

Pani Nauczyciel Wychowania Fizycznego :)

Andrzej

Agnieszka Koncka-Olejnik

Bogumił ZielonkaBogumił Zielonka

Tadeusz Janusz, po prawej Marek Doniec

Grupa nordic walking, od lewej strony – Hanna Nowicka, Halina Makulska, najbardziej odblaskowa – Magdalena Makulska :)

Grupa nordic walking

Andrzej, Monika, Tadeusz

Marek, Grzegorz

Kamil, Marek, Grzegorz

Jacek, Andrzej, Monika, Tadeusz

Andrzej, Monika

Roman

Jacek, Monika, Tadeusz, Paweł

Paweł MakulskiTadeusz, Paweł

Roman

Roman

Marek

Bogumił

Krzysztof Opala

Ktokolwiek wie, ktokolwiek widział :)

Sebastian, Monika, Kamil, Grzesiek

Endorfiny ;)

Tadeusz, Monika, Kamil, Grzesiek, Jacek (głowa)

Krzysztof, Marcin

Powrót – Jacek

Leave a Comment