Nocna wyprawa w Tarasce

Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA wraz z Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce zaprasza na nocną wyprawę po niezapomnianą przygodę, która stanowi jedną z atrakcji przygotowaną w ramach Majówki w Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce w dniach 29.04 – 3.05. Regulamin dostępny jest na stronie http://www.centrumtaraska.pl

Trasa liczyć będzie ok. 12 km, przejdziemy terenami gmin Aleksandrów i Sulejów. Idziemy z kijkami lub bez, jak kto woli. Wymarsz nastąpi o zmroku, powrót po około trzech godzinach prosto na ognisko ze smacznym ciepłym posiłkiem i podsumowaniem imprezy.

Wymarsz w knieje poprzedzimy warsztatami w formie gier i zabaw terenowych, również dla rodzin z dziećmi, już od godziny 15.30.

Na warsztaty warto zabrać ze sobą:

  • kompas (może być również aplikacja w telefonie komórkowym),
  • lornetkę.

Zachęcamy również aby wcześnej podszkolić się w umiejętnościach rozpoznawania drzew i innych leśnych roślin, jak również śladów zwierząt, czy też gatunków ptaków. Dla najlepiej zorientowanych w “leśnych tematach” przewidziane są nagrody:) Do celów edukacyjnych polecamy ciekawą stronę Lasów Państwowych, zakładka edukacja: LASY.GOV.PL

Natomiast na nocny marsz należy wyposażyć się w:

  • odblaski na ubrania,
  • latarkę (dla idących z kijkami najlepiej czołówkę).

Promując zdrowy styl życia przygotujemy zdrowe, ciekawe dania wegetariańskie. Co ważne, na terenie ośrodka nie spożywamy mięsa, alkoholu, nie palimy papierosów.

Program
15:30 – 16:00 przywitanie gości, wprowadzenie
16:00 – 18:30 warsztat “Jak zachować się w lesie” – gry i zabawy terenowe. Instruktarz prawidłowego używania kijków – nordic walking.
18.30 – 19.00 kolacja
19.00 – rejestracja uczestników nocnych podchodów, przygotowania do wymarszu
19.45 – 20.00 rozgrzewka
20.00 – 23.00 leśne podchody
Ognisko z ciepłym poczęstunkiem na zakończenie imprezy

Dzięki współpracy z Gminami Aleksandrów i Sulejów uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓLNEJ ZABAWY I WYPOCZYNKU NA ŁONIE NATURY!
   

Leave a Comment