Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Ziemi Piotrkowskiej

W piątek poznaliśmy wyniki Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Ziemi Piotrkowskiej. Wśród nominowanych był Jakub Deląg z Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA oraz Jan Wychowałek – najszybszy piotrkowianin w I Nocnym Półmaratonie Piotrkowskim Wielu Kultur. Jakub Deląg zajął miejsce dziewiąte w dyscyplinie Nordic Walking, natomiast Jan Wychowałek uplasował się na miejscu 6. Gratulujemy!

Wybór dziesięciu najlepszych sportowców był niezwykle trudny, dlatego członkowie rady plebiscytu zdecydowali, że na wyróżnienie zasługuje 11 osób, ale najcenniejszą nagrodę mogła otrzymać tylko jedna. Mateusz Bernatek jest aktualnym mistrzem Polski seniorów, młodzieżowym mistrzem Polski, brązowym medalistą Pucharu Polski seniorów, w minionym roku zawodnik Atletycznego Klubu Sportowego zwyciężył też w prestiżowym Grand Prix Paryża, ponadto reprezentował nasz kraj podczas I Igrzysk Europejskich, które odbyły się w Baku, wciąż ma także szanse na wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji do Rio de Janeiro.
Na drugim miejscu uplasował się aktualny mistrz Polski i wicemistrz świata w kickboxingu w formule full contact Robert Krasoń (PSSW Tom-Center), a na trzecim ex aequo zawodniczka Piotrcovii Agata Wypych i szczypiornista Piotrkowianina Piotr Swat.
[źródło: epiotrkow.pl]

 

delag_plebiscyt_2016_b

 

Leave a Comment