Przygotowania do wiosennych startów cz.5

Endorfiny do potęgi i moc pozytywnej energii. Tak w skrócie można nazwać dzisiejszy trening w ramach akcji “Przygotowania do wiosennych startów”. Piąta, jubileuszowa edycja, odbyła się na Górze Kamieńsk. Wszyscy chętni zjechali o 7:30 na miejsce zbiórki. Po krótkij rozgrzewce skierowaliśmy się na drogę, która wiodła nas na szczyt :) Niedzielny trening poświęcony był podbiegom. Trasa, którą przebyliśmy przebiegała przez las, piach, utwardzony żwir i asfalt, innymi słowy każdy coś znalazł dla siebie. Podczas biegu o swojej obecności postanowiła dać nam matka z małymi dzikami, która przecięła szlak. Gdzieniegdzie było widać sarny. Jednym słowem mała namiastka biegu górskiego, z pewnością  dobre miejsce na treningi przygotowujące do biegów ultra lub po prostu zwiększające nasze możliwości. Na szczycie widoki były świetne, choć trochę wiało. W sumie wyszło ponad 16km biegania, gdzie podbiegi i zbiegi były głównym atutem tej trasy. 

Biegacze to taka grupa osób, która na finiszu dostaje ogromnego kopa i zastrzyk endorfin, który rysuje na ich twarzy uśmiech. Być może dla innych wczesna pora dnia, tym bardziej niedziela i w dodatku ponad 16km ciągłego biegu w postaci podbiegów i zbiegów jest czymś nie do ogarnięcia ale takie właśnie treningi powodują, że na mecie chcemy jeszcze :)

Dzięki Mariuszowi, który pokazał nam ścieżkę, będziemy pamiętali na długo dzisiejszy trening – oczywiście pozytywnie. Dzięki! Do zobaczenia na kolejnym, niedzielnym treningu. Z pewnością jeszcze się wybierzemy w to miejsce ;)

Pełna galeria zdjęć dostępna jest na fanpage Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORIFNA.

Leave a Comment