Wrzesień w biegu

Po wakacyjnym sezonie ogórkowym nareszcie doczekaliśmy się początku sezonu jesiennego. Wraz z powrotem uczniów do szkoły i my biegacze powracamy do regularnych startów w zawodach. Aby wam ułatwić wybór  z pośród wszystkich imprez rozgrywanych we wrześniu wybrałem kilka godnych uwagi. W kryterium wyboru jak zwykle główną rolę odgrywa odległość do pokonania. Jak zwykle kalendarz zawiera biegi na różnym dystansie tak by każdy, nie zależnie od poziomu, na, którym obecnie się znajduje znalazł coś da siebie.

5 – 7 WRZESIEŃ

Krynica Zdrój – Muszyna – PZU Festiwal Biegowy.
Przez trzy dni zawodnicy z całej Polski będą mogli wziąć udział w 21 różnych zawodach począwszy od biegu na 600 metrów po maraton i ultra maraton

Cała Polska biegnie dla Lewego

Celem naszej akcji jest wsparcie finansowe Artura w walce o powrót do pełnej sprawności fizycznej. Lewy, pewnej marcowej niedzieli wybrał się pobiegać. Tak jak robił to od kilku lat. Bieganie jest jego pasją. Jednak tym razem nie wrócił do domu o zaplanowanej porze. Żona dowiedziała się o wypadku od policji a w tym czasie Artur był już w szpitalu i walczył o życie. Każdy z Was może pomóc, wystarczy, że w dniach od 5 do 7 września, przebiegnie dowolny dystans na swojej ulubionej trasie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania a dowodem na udział w biegu będzie fotka, którą sami sobie zrobicie i wyślecie na stronę “Cała Polska biegnie dla Lewego”. “Opłata startowa” jest w tym przypadku datkiem na konto fundacji opiekującej się Arturem i może mieć dowolną wysokość w zależności od możliwości finansowych.

6 Wrzesień

Rochna k. Koluszek (od 0,1 do 5 Km) – 3 Bieg „Pożegnanie Wakacji”

7 WRZESIEŃ

Malutkie k. Radomska (10 km) – Run Malutkie edycja IV
Warszawa (5 km) – Bieg z wózkiem
Tomaszów Maz. (10 km) – 33. Bieg im. Bronisława Malinowskiego. (Bieg wchodzi w skład cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego)

13 WRZESIEŃ

Sulejów (10  i 50 km) –  Maraton Wokół Jeziora Sulejowskiego

14 WRZESIEŃ

Wrocław (42,195 km) – 32. Wrocław Maraton
Plichów k. Łodzi (10 km) – I Bieg na Wzniesieniach
Łódź (4 km) – Łódź Bisiness Run (sztafeta 5 x 4 km)
Płock (21,097) – 3. Półmaraton Dwóch Mostów

20 WRZESIEŃ

Pabianice (12 h) – 12h z Koroną
Łódź (5 km) – Bieg Charytatywny „Daj piątaka na dzieciaka”

21 WRZESIEŃ

Łowicz (21,097) – Łowicki Półmaraton Jesieni. (Bieg wchodzi w skład cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego)
Sokolniki k. Ozorkowa (10 km) – I Zdrowa Dycha (Bieg przełajowy)
Myszków (8 km) – II Myszkowski Bieg Uliczny

27 WRZESIEŃ

Katowice (24 h) – VII Mistrzostwa Polski w biegu 24 – godzinnym

28 WRZESIEŃ

Warszawa (42,195 km) – 36 Maraton Warszawski
Łódź (10 km) – Letnie GP Łodzi Las Łagiewnicki
Piotrków Tryb (7,8 km) – Trybunalski Bieg z OSIR-em

Leave a Comment