I Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur

Drodzy Biegacze!

Chciałbym podzielić się z Wami bardzo ważną informacją, która związana jest z naszym miastem – Piotrkowem Trybunalskim oraz środowiskiem biegowym, które razem z Endorfiną tworzymy. Informacja jest o tyle istotna, ponieważ dotyczy nie tylko biegaczy, ale również wszystkich aktywnie spędzających czas i chętnych do rywalizacji sportowej. Nastały czasy, gdzie wspólnie z organizatorem imprezy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Komitetu Organizacyjnego, w którego skład wchodzi m.in. Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA możemy usiąść przy jednym stole, aby zorganizować w naszym mieście bieg na dystansie 21,0975km pod nazwą I Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur.

Termin imprezy przypada na 26 czerwca 2015 roku. Bieg będzie stanowił otwarcie Dni Miasta, które przypadają na sobotę i niedzielę. Zarezerwujcie sobie zatem długi weekend w Piotrkowie, ponieważ będzie to okres pełen niezapomnianych wrażeń. Nazwa imprezy nawiązuje do biegu nocnego, tym samym godzina biegu jest nieprzypadkowa. Start rozpocznie się o godzinie 21:00, co jest świetnym rozwiązaniem dla tych, których aktywność fizyczna, rośnie wieczorem  :-) Jeśli chcecie sprawdzić jak wygląda Wasza aktywność o tej godzinie zapraszamy na kolejną edycję Ujarzmiania Nocnego Biegacza, która przypada na 4 kwietnia.

Start półmaratonu ulokowany będzie w okolicach Sądu w Piotrkowie przy ulicy Słowackiego 5. Na wszystkich, którzy przebiegną dystans półmaratonu na mecie na Rynku Trybunalskim będą czekać medale. Szczegóły trasy możecie sprawdzić na tej stronie internetowej. Oczywiście trasa będzie posiadała atest PZLA, tak więc wszystkie wyniki i życiówki zostaną oficjalnie zatwierdzone. Jako współorganizator półmaratonu utworzyliśmy wspólnie z Komitetem Organizacyjnym dodatkową klasyfikację dla członków Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA. Spośród startujących wybierzemy najszybszą Endorfinkę oraz najszybszego członka naszego Klubu. Jeśli chcecie zapisać się do Endorfiny zapraszamy na naszą stronę internetową oraz na treningi w ramach akcji BiegamBoLubię, gdzie dowiecie się szczegółów.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. Wszelkich informacji na temat biegu dowiecie się z oficjalnej strony biegu:

http://polmaratonpiotrkowski.pl

 

Ponadto powstał fanpage półmaratonu na facebooku, na którym niebawem znajdziecie szereg informacji związanych z biegiem, które mogły by Wam umknąć.

Informację dotyczącą zapisów na I Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur otrzymacie na tej stronie. Ponadto do Waszej dyspozycji uruchomiony został formularz rejestracyjny, który umożliwi rejestrację wraz z możliwością przypisania się do odpowiedniej klasyfikacji. Wszelkich informacji dotyczących organizacji imprezy dowiecie się z regulaminu dostępnego na oficjalnej stronie półmaratonu.

Jeśli przez zimę byliście aktywni fizycznie lub braliście czynnie udział w treningach Endorfiny pod nazwą “Przygotowania do wiosennych startów” to z pewnością trzy miesięczny okres, jaki pozostał do półmaratonu, tylko przybliży Was do startu w tej niepowtarzalnej imprezie. Jako współorganizator chcielibyśmy zachęcić Was do udziału w półmaratonie i rozpocząć cykl treningów przygotowujących do startu 26 czerwca. Szczegóły treningów zostaną ustalone na pierwszych zajęciach BiegamBoLubię, które rozpoczną się 28 marca (sobota) o godzinie 9:30 na bieżni stadionu Concordia w Piotrkowie przy ul. Żwirki 6. Nie możemy się już doczekać :)

Mam nadzieję, że impreza pod nazwą I Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur zagości w Waszych kalendarzach biegowych.

Do zobaczenia na starcie i na mecie :)

Leave a Comment