„Bez ograniczeń – historia najtwardszej kobiety na świecie”

Autobiografia Chrissie Wellington, czterokrotnej zwyciężczyni Mistrzostw Świata Ironman na Hawajach to 250 stronicowa opowieść o kobiecie, która osiągnęła wiele dzięki determinacji, uporowi i otwartości na nowe znajomości. Z książki dowiadujemy się jak potoczyła się historia tej niesamowitej sportsmenki od czasów szkolnych poprzez początki uprawiania triathlonu, aż do heroicznego zwycięstwa w Kona w 2011 roku.

Książka ma wiele smaczków, od „użyźniania gleby” w Central Parku, przez uczestnictwo w naradach ONZ i niesamowite wycieczki rowerowe na różnych kontynentach, aż po „muppetowość” autorki. Dzięki tej lekturze dowiemy się, że nie ma jedynej, słusznej drogi do sukcesu, nie trzeba ćwiczyć danej dyscypliny od dziecka i już w wieku juniorskim osiągać wybitych wyników. Trzeba natomiast wierzyć w siebie, stale pracować nad własnymi słabościami i nigdy się nie poddawać. Chrissie pisze o wsłuchiwaniu się we własny organizm, o nieuniknionych kryzysach i ich pokonywaniu. Poza typowo sportowymi relacjami dowiemy się również wiele o jej podróżach, ogromnej ilości przyjaciół, a także o blaskach i ciemnych stronach zawodowego uprawiania triathlonu. Po przeczytaniu będziemy znać najważniejsze imprezy na świecie, jak triathlon w Roth. Dowiemy się też dlaczego czempionat w Kona jest tak wyjątkowy i gdzie jest matecznik triathlonistów.Autorka odpowiada na pytanie czy zawsze najważniejszy jest czas ukończenia startu i kto dla niej jest prawdziwym bohaterem dystansu Ironman. Niesamowicie motywująca opowieść, idealna na ostatnią prostą przed ważnym startem zarówno w triatlhonie, kolarstwie, pływaniu, jak i bieganiu.

Chrissie Wellington – angielska zawodowa triatlonista, trzykrotna rekordzistka świata na dystansie Ironman. Jedna z największych legend tego sportu w historii.

 

Leave a Comment